Yhteystiedot

Auto Sorsa Oy

Tehtaankatu 6
11710 Riihimäki

puh. 019 716 620 (Toyota ja Subaru huolto ja varaosat, korikorjaus)
info@autosorsa.fi
puh. 019 268 0800 (Suzuki, Isuzu ja Subaru huolto ja varaosat, automyynti)
infoautomyynti@autosorsa.fi

Yhteydenottolomake

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

 

 

Verkkolaskutustiedot:

Verkkolaskuosoite:                  FI85 5396 0220 0083 70
Operaattori:                              OP-Pohjola Ryhmä
Välittäjän tunnus:                    OKOYFIHH

 

 

 

Toimisto

Markku Sorsa

Toimitusjohtaja / Automyynti

019 716 6223 / 0400 484 950

markku.sorsa@autosorsa.fi

Riina Zetterman

Korikorjaustöiden vastaanotto

019 716 6216 / 050 412 3787

riina.zetterman@autosorsa.fi

Antti Saukkola

Huoltopäällikkö; Toyota & Subaru

019 716 6214 / 050 592 1315

antti.saukkola@autosorsa.fi

Ville Lähderinne

Varaosapäällikkö; Toyota & Subaru / Korikorjaustöiden vastaanotto

019 716 6215 / 050 596 8024

ville.lahderinne@autosorsa.fi

Kesälomalla 8.-28.7.2024

Juha Kekki

Varaosamyyjä / Huoltoneuvoja; Toyota & Subaru

019 716 6218 / 050 562 9884

juha.kekki@autosorsa.fi

Jonna Sorsa

Huollon varaukset / Varaosat; Toyota & Subaru

019 716 6213 / 050 517 0070

jonna.sorsa@autosorsa.fi

Tuuraa Mervi Sihvosta 8.-28.7.2024

Mervi Sihvonen

Talous ja hallinto sekä markkinointi

019 716 6211 / 050 4380 523

mervi.sihvonen@autosorsa.fi

Kesälomalla 8.-28.7.2024

Jukka Hanninen

Huoltoneuvoja / Varaosamyyjä; Suzuki, Isuzu & Subaru

019 268 0822 / 040 754 7602

jukka.hanninen@autosorsa.fi

Jenni Sorsa

Automyyjä

jenni.sorsa@autosorsa.fi

(Osittaisella hoitovapaalla, 80% työaika)
LOMALLA / VAPAILLA 19.-29.7.

Pentti Lehtimäki

Automyyjä

019 716 6219 / 050 408 6523

pentti.lehtimaki@autosorsa.fi

(20% työaika / tuurailee Jenniä tarvittaessa)

Tuuraa Jennin loma-aikana 19.-29.7.

Huolto

Jani Rissanen

Automekaanikko

Klaus Eerikäinen

Sähkötyönjohtaja

Rainer Westerholm

Automekaanikko

Roni Mansikka

Automekaanikko

Matti Mehtälä

Automekaanikko

Vertti Pyrä

Automekaanikko

Maalaamo ja korikorjaus

Harri Salin

Automaalari

Jens Linden

Automaalari

Kristian Nurmi

Korimekaanikko

Petri Teppola

Mekaanikko

Kiinteistönhuolto

Timo Mäkinen

Kiinteistönhoitaja